logo_usrides_export_color

Czym jest IAAI?

blank

Import aut zza wielkiej wody wydawać się może nieopłacalnym działaniem. Dodatkowe opłaty oraz odległość, jaka dzieli kupującego a jego przyszłe sprowadzone auto. Na pierwszy rzut takie działania mogą sprawdzić wrażenie zbyt kosztownych. Prawda jednak okazuje się zupełnie inna. Mimo utrudnionego i dość kosztownego transportu oraz faktu uiszczenia opłat, sprowadzenie auta z USA może okazać się wyjątkową okazją.

Dlaczego wciąż warto sprowadzić auto? Głównym powodem jest status materialny przeciętnego Amerykanina. W USA remont samochodu jest nieopłacalny. Przeciętny mieszkaniec woli kupić nowy samochód w momencie, w którym jego dotychczasowy środek transportu wykazuje pierwsze oznaki zużycia.

Co to właściwie jest IAAI?

Gdy już zdecydujemy, importować auto z Ameryki, należy wybrać odpowiedni portal aukcyjnym, abyśmy nie sprowadzili wraku, który po niedługim czasie nie będzie nadawał się do podróżowania lub jego użytkowanie będzie mogło spowodować zagrożenie w ruchu. W takim wypadku warto jest skorzystać ze sprawdzonego portalu aukcyjnego IAAI.


IAAI (Insurance Auto Actions Import) to miejsce, które zapewnia importerom z drugiego końca świata bezpieczeństwo przeprowadzania transakcji. Firma ta jest bardzo potężnym podmiotem. Specjalizują się w licytacji samochodów na rynku amerykańskich. Na ich aukcjach można wylicytować (często w okazyjnej cenie) pojazdu sprawne, uszkodzone w mniejszym jak i większym stopniu, z historią wypadkową oraz te, które wymagają mało kosztownych napraw.  Tygodniowo za jej pośrednictwem dochodzi do 7000 transakcji oraz 70.000 aukcji – dlatego właściciele dbają o dobre opinie oraz bezpieczeństwo, aby w przyszłości grono klientów mogło się zwiększać. Jak wiadomo najczęściej jednym z głównych kryteriów podczas wyboru firmy niezależnie, z jakiej branży są opinie klientów. IAAI posiada same rekomendacje, co sprawia, że importerzy mogą czuć się w pełni bezpiecznie podczas zakupu auta. Firma ta współpracuje tylko z rzetelnymi sprzedawcami, dlatego podczas wybierania pojazdu możemy sugerować się opisem, ponieważ jest on w 99% zgodny ze stanem faktycznym, o czym świadczy dodatkowo zadowolenie klientów, którzy korzystali z usług.

Dla kogo jest ten portal?

IAAI przeznaczone jest zarówno dla osób prywatnych, jak i firm np. importowych lub komisów samochodowych. Po zarejestrowaniu swojego konta użytkownik ma możliwość przeglądania ogłoszeń. Udział w licytacji odbywa się za pomocą firmy aukcyjnej. Licytacja odbywa się poprzez stopniowe podbijanie, a aktualną stawką nie jest maksimum określone przez kupującego, a kwota tego maksimum, która jest najwyższą granicą oferowaną przez kupca, który dał mniej. Aby zobrazować, jak wygląda to w praktyce, posłużę się przykładem. Nabywca A ustali maksimum na poziomie 3000$, a kupiec B 2500$, to stawka w aukcji będzie wynosić 2501$. Dodatkowo aukcje IAAI oferują możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych osób, które pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności, a my po wygraniu aukcji nie będziemy musieli się o nic martwić.


Osoby, które są zainteresowane aukcją, są zobowiązane nie tylko do określenia maksymalnej kwoty, którą są w stanie zapłacić za auto z USA, lecz również muszą wpłacić vadium, czyli zabezpieczenie transakcji.
Podsumowując oferta, którą dysponują aukcje IAAI, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mimo chęci importu aut z USA/Kanady/Ameryki coś ich blokuje. Mają obawy, ponieważ nie znają się na sprowadzaniu aut lub myślą, że dodatkowe koszty spowodują, iż takie przedsięwzięcie nie będzie opłacalne. Licytacje IAAI są tak skonstruowane, aby osoby, które się nie znają były w stanie taki pojazd sprowadzić. Zostaną one poinstruowane, co mają robić dalej, a wszelkich formalności dopilnują fachowcy, którzy na co dzień zajmują się takimi sprawami. Patrząc na mnóstwo pozytywnych opinii oraz ich doświadczenie, zasługują na obdarzenie ich naszym zaufaniem.