logo_usrides_export_color

Najpopularniejsze aukcje samochodowe w USA

blank

Aukcje są tą formą kupna/sprzedaży, która mocno wrosła w amerykańską mentalność. Nic więc dziwnego, że aukcje są także popularne w przypadku samochodów. Osoby, które chcą importować auto z USA najczęściej przeglądają portale aukcyjne. Dlaczego?

Przede wszystkim spotkać można tam samochody uszkodzone. Nie oznacza to, że nie nadają się do naprawy. A często uszkodzenia te są tak naprawdę niewielkie i można usunąć je stosunkowo niskim kosztem. Jednak w Ameryce auto uszkodzone oznacza, iż należy wymienić je na nowy model. Z jednej strony napędza to rynek motoryzacji w Ameryce, z drugiej sprawia, że za oceanem, w bardzo niskiej cenie, można kupić bardzo młode pojazdy, często niedostępne w Europie lub o o wiele lepszych parametrach, niż europejskie parametry.

Jak działają aukcje aut w USA?

Idea aukcji w ogóle jest dość prosta. Wygrywa najlepsza oferta przedstawiona w danym okresie przez zainteresowanego kupca. Aukcje są najczęściej czasowe. W wielu przypadkach funkcjonują dwa terminy, takie jak kwota minimalna oraz maksymalna. Minimalna oznacza kwotę, od której zaczyna się licytacja. Kwota maksymalna automatycznie wygrywa aukcję. Jeśli nie ma kwoty maksymalnej lub nie została ona osiągnięta, aukcję wygrywa najwyższa oferta w momencie zakończenia aukcji (po zaakceptowaniu przez sprzedawcę).

Dlaczego warto mieć na uwadze aukcje aut z USA?

Przede wszystkim – cena. Import aut z USA może okazać się bardzo opłacalny w przypadku modeli uszkodzonych, gdzie uszkodzenia wcale nie są tak rozległe. Stosunkowo niewielkim kosztem można przywrócić samochodowi pełną sprawność. Jednocześnie ceny za oceanem są o wiele niższe, niż te na rynku europejskim.

Po drugie – aukcje dotyczą także samochodów używanych. Z uwagi na modę na pojazdy nowe w Ameryce, nawet używane pojazdy, często kilkuletnie, można czasem kupić w bardzo dobrej cenie. Natomiast wartość pojazdu w Europie może okazać się znacznie wyższa.

Najpopularniejsze aukcje za oceanem

Jednym z pierwszych portali aukcyjnych, który się się zainteresowaniem, a jednocześnie jest bardzo rzetelnym kontrahentem jest Copart.com

  • umożliwia zakup nie tylko aut osobowych, ale pojazdów innego typu
  • w bazie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy aktualnych ofert, pojazdów o różnym stopniu uszkodzenia, co pozwala na znalezienie albo okazji albo po prostu modelu, który kogoś szczególnie interesuje

Kolejny, warty wspomnienia jest portal IAAI.com

  • umożliwia zakup pojazdów samochodowy i motocykli
  • za jego pośrednictwem przeprowadzono setki tysięcy transakcji

Trzecia, bardzo ważna, kanadyjska platforma do aukcji samochodowych to ImpactAuto.ca

  • Działa na podobnych zasadach, co dwa, wcześniej wspomnianie

Autem każdej platformy jest to, że każdy samochód został opisany w sposób bardzo rzetelny. Oznacza to, że można tam znaleźć wiele informacji, a także numer VIN, który pozwala na prześledzenie historii danego pojazdu, od pierwszej rejestracji, po wszelkiego rodzaju przeglądy i ewentualne wypadki.