logo_usrides_export_color

Najpopularniejsze auta sportowe z USA

blank

Szybki samochód przyspieszający do setki w czasie krótszym niż 6 sekund? Niezawodny, pełen wyjątkowego, sportowego charakteru? Sportowe samochody uwielbia wielu kierowców. Warto wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych są one znacznie tańsze i lepiej wyposażone od swoich europejskich odpowiedników. Dlaczego import aut z USA w wersji sportowej do dobre rozwiązanie? Które modele cieszą się największym zainteresowaniem?

Szybkie i niezawodne sportowe samochody – dlaczego warto zdecydować się na ich import z USA?

Potężny silnik w aucie to nie tylko wielka radość w czasie jazdy na torze. To również cecha, która jak się okazuje, może być niezwykle przydatna w wielu sytuacjach związanych z codzienną jazdą. Sportowe auta są bardziej dynamiczne, pozwalają na szybsze wykonanie wielu manewrów, co w rzeczywistości przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Sportowe auta często stanowią również synonim luksusu. Na motoryzacyjnym rynku europejskim szczególnie i cenione są modele pochodzące z USA.

Dlaczego sportowe pojazdy warto importować z USA? Przede wszystkim ze względu na:

  • bohatsze wypożanienie nierzadko przy korzystniejszej niż na rynku europejskim cenie,
  • silniki w amerykańskich modelach sportowych są mocniejsze niż u ich europejskich odpowiedników,
  • niższy przebieg (w USA panuje moda na częstą zmianę pojazdów, przez co do sprzedaży trafia wiele aut w doskonałym stanie technicznym),
  • produkcja aut w USA jest tańsza niż w Europie (co przekłada się na cenę samochodów).

Ekonomia i wysoka jakość. Auta sportowe z USA warto importować, nawet jeżeli ich sprowadzenie zza Oceanu wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.

Jakie auta sportowe są najczęściej importowane z USA?

Corocznie na polski rynek trafia wiele sportowych aut pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Wiele z nich to wyjątkowe modele, które nie są często spotykane na rynku europejskim. Które pojazdy cieszą się najwyższym zainteresowaniem?

Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette to jedno z najpopularniejszych aut sportowych, importowanych z USA do Polski. Ze względu na jego bardzo wysoką cenę, sprowadzane są starsze modele, o charakterystycznej płaskiej sylwetce, mocnym silniku i unikalnych tylnych lampach.

Chevrolet Camaro

Nie tylko Chevrolet Corvette jest ulubieńcem polskich miłośników aut sportowych. W popularności pod żadnym względem nie ustępuje mu  Chevrolet Camaro, z bogatą historią sięgającą 1967 roku. Na rynek europejski importowane są głównie modele z roczników 2012-2013. Najmocniejsza wersja tego pojazdu ma silnik o mocy 587 KM, co oznacza, że do przysłowiowej setki auto rozpędza się zaledwie w 4 sekundy.

Dodge Charger

Dodge Charger to auto, którego nie mogło zabraknąć z tym zestawieniu, ze względu na muskularną sylwetkę i unikalną stylistykę nadwozia. To bardzo bezpieczne, przestronne i komfortowe auto.

SRT Viper

SRT Viper to auto pozwalające na uzyskanie imponujących osiągów, a tym samym ekstremalnych wrażeń dla kierowcy. Bardzo często ten model utożsamiany jest z Ferrari czy Lamborghini.