logo_usrides_export_color

Portal aukcyjny Copart – co warto wiedzieć?

blank

Wiele osób, gdy słyszy o portalach aukcyjnych, bywa sceptycznie nastawiona do pomysłu zakupu za jego pośrednictwem. W szczególności, jeśli zakup ten ma dotyczyć samochodu. A tym bardziej, jeśli jest to zakup dokonywany w Ameryce. Jednak, czy tak duży sceptycyzm faktycznie jest uzasadniony?

Portal aukcyjny – czy warto kupić tam samochód?

W przypadku portali aukcyjnych można natrafić na na prawdę niebywałe okazje. Oznacza to możliwość zakupu auta w dobrym stanie, po bardzo korzystnej cenie. Natomiast na rynku europejskim cena za ten samochód może okazać się znacznie wyższa, biorąc pod uwagę fakt, iże auta z USA są bardzo cenione na starym kontynencie.

Jednak, jeśli chodzi o zakup auta z USA za pośrednictwem portalu, warto korzystać z tych renomowanych i popularnym na całym świecie. Jednym z nich jest Copart. Co to za portal i w jaki sposób funkcjonuje?

Portal aukcyjny Copart – co to takiego?

Przede wszystkim to jeden z najbardziej popularnym portali aukcyjnych na świecie, na którym można zakupić amerykańskie pojazdy. Portal ten ogólnie związany jest z rynkiem motoryzacyjnym. Oznacza to, iż obok samochodów osobowych, dostępne są tutaj także pojazdy ciężarowe, czy motocykle.

Kto może dokonać zakupu na tym portalu aukcyjnym?

Praktycznie każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Także firmy mogą dokonywać zakupu pojazdu za pośrednictwem tego portalu.

Zanim możliwy będzie udział w aukcjach i zakup pojazdu, niezbędne jest przestanie dokumentu drogą cyfrową, który potwierdza tożsamość danej osoby. Najczęściej jest to skan dowodu osobistego.

W przypadku przedsiębiorstw, które  chcą dokonywać zakupu za pośrednictwem portalu niezbędne staje się przedłożenie dodatkowych dokumentów. Między innymi takich, które stwierdzają, iż dana działalność prowadzona jest w sposób legalny.

Copart – dlaczego warto współpracować z tym portalem aukcyjnym?

Przede wszystkim doświadczenie. Portal ten funkcjonuje już od wielu lat. Dlatego, jeśli ktoś rozważa import auta z USA, powinien w pierwszej kolejności prześledzić dostępne tutaj pojazdy. Dzięki szczegółowemu narzędziu do filtracji wyników można celować w maszyny, które kogoś faktycznie interesują.

Co więcej, często ich cena jest bardzo korzystna. Należy też pamiętać, iż portal ten posiada międzynarodową renomę i jest świetnie rozpoznawalny w wielu krajach. Dlatego dba o to, aby aukcje przebiegały bezproblemowo, a klienci byli zadowoleni ze swoich transakcji. Jego sława przekłada się także na ogromną ilość ofert, co ułatwia poszukiwanie wymarzonego modelu.

Jeśli ktoś chce kupić auto z USA z pewnością powinien odwiedzić ten portal jako jedno z pierwszych miejsc. W końcu nie trzeba podróżować do ameryki, by zapoznać się z jego ofertą, wystarczy dostęp do Internetu.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku, również sam opis stanu technicznego pojazdu jest bardzo szczegółowy. A poszczególne oferty uwzględniają wszystkie, najważniejsze dane techniczne, w tym numer VIN.