logo_usrides_export_color

Samochód z USA – jaki wybrać?

blank

Wydaje się, że na polskim, czy w ogóle europejskim rynku amerykańskie samochody zyskują coraz większą popularność. Nic też dziwnego, biorąc pod uwagę, że odpowiedniki modeli z Europy, które dostępne są w Ameryce, niejednokrotnie odznaczają się znacznie lepszymi opcjami wyposażenia.

Także marki rodzime to swojego rodzaju klasa sama w sobie. Dlatego pasjonaci motoryzacji często poszukują auta, które mogą sprowadzić do Polski, aż zza oceanu. Wbrew pozorom, rozwiązanie to wcale nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Często jest to wręcz inwestycja bardzo opłacalna.

Kupno samochodu z USA – na co zwrócić uwagę?

Jednym z elementów charakterystycznych dla wtórnego rynku motoryzacyjnego w Ameryce jest fakt, że liczba prywatnych aukcji jest bardzo znikoma. Co w tym takiego pozytywnego? Przede wszystkim to, że import auta z USA oznacza albo zawierzenie w ciemno, że stan techniczny auta przedstawiony w ofercie pokrywa się z tym w rzeczywistości.

Innym rozwiązaniem jest możliwość jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się importem aut ze Stanów. W dalszym jednak ciągu umawianie się na spotkania z prywatnymi sprzedawcami mogłoby być dość czasochłonne. Nie gwarantuje to również, że uda się faktycznie znaleźć satysfakcjonujący klienta model.

Na szczęście amerykański rynek działa tam w nieco inny sposób. Większość właścicieli aut po postu korzysta z pomocy profesjonalnych domów aukcyjnych, które mają w swojej ofercie pewną liczbę aut. To bardzo ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu.

Bardzo opłacalny zakup samochodu uszkodzonego

W przypadku aut amerykańskich bardzo dobrym, acz nieco ryzykownym posunięciem, jest zakup samochodu uszkodzonego. Wszystko dlatego, iż często są to pojazdy nowe, które zostają wystawione na sprzedaż przez agencje ubezpieczeniowe za bardzo niewielkie ceny.

W przypadku aut uszkodzonych warto również nawiązać współpracę z profesjonalnym warsztatem, który specjalizuje się w autach amerykańskich. Z jednej strony tego typu firmy są w stanie zmodyfikować auto, by spełniało europejskie wymogi, a jednocześnie zaznajomione są ze specyfiką poszczególnych części.

W przypadku samochodów, które nie wymagają prac naprawczych, najlepiej poszukiwać modeli, których cena wynosi co najmniej 100 tys złotych. Przede wszystkim z uwagi na koszty związane z importem oraz opłatami celnymi. W przypadku tańszych modeli do 30 – 50 tys złotych może okazać się, że koszta dodatkowe znacząco zawyżają cenę całego procesu importu.

Popularne modele aut z ameryki

Okazuje się, że najczęściej ameryki importuje się samochody niemieckie, które są wyznacznikiem jakości, jednak za oceanem odznaczają się najczęściej większą pojemnością silnika i mocą, jak również samochody japońskie oraz Fordy. Często możliwy jest zakup poszczególnych modeli w cenach o wiele niższych, niż ma to miejsce w przypadku europejskich odpowiedników.