logo_usrides_export_color

Sprowadzanie samochodów z USA – na co należy uważać?

blank

Sprowadzanie aut z USA niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Samochody ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady są często dużo tańsze niż w Polsce, czy Europie. Sprowadzenia auta z USA to jednak pewne ryzyko, szczególnie jeśli decydujemy się to zrobić na własną rękę, bez specjalistycznego wsparcia. Na co należy uważać, decydując się na sprowadzenie auta z USA?

Samochody ze Stanów Zjednoczonych i Kanady – samodzielnie czy z pomocą wyspecjalizowanej firmy?

Sprowadzanie aut z USA można przeprowadzić na własną rękę, udając się na miejsce i załatwiając wszelkie formalności samodzielnie. Nie jest to zadanie łatwe nie tylko ze względu na konieczność załatwienia wizy, ale również na duże koszta oraz brak pewności, czy na miejscu uda się znaleźć pojazd i fachowo sprawdzić, czy rzeczywiście jego stan jest zgodny z tym, jak przedstawia go sprzedawca. Samodzielnie sprowadzanie samochodów z USA to także duże ryzyko oszustwa. Dlatego by zminimalizować ryzyko, że do naszych rąk trafi auto w niezbyt dobrym stanie technicznym czy wizualnym, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko dokładnie sprawdzą pojazd, ale także zajmą się jego transportem i dostarczeniem pod wskazany adres. Taka usługa wymaga poniesienia kosztów, jednak i tak jest znacznie bardziej opłacalna, niż sprowadzanie aut z USA na własną rękę.

Bezpieczeństwo to podstawa

Samochody ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady, które trafiają na europejski rynek, niestety często nie są bezwypadkowe, o czym nowi właściciele nie zawsze widzą. Dlatego decydując się na sprowadzenie auta z USA, należy mieć na uwadzę bezpieczeństwo swoje i pasażerów i stawiać na sprawdzone (choć czasem droższe auta) oraz pomoc specjalistów, którzy na miejscu będą w stanie profesjonalnie ocenić, w jakim stanie technicznym znajduje się pojazd. Sprowadzanie samochodów niesprawnych, które nie zostały sprawdzone i posiadają ukryte wady, może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla kierowcy i jego bliskich, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Koszty importu

W wielu przypadkach zakup samochodu z USA jest znacznie korzystniejszy niż w Europie. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku pojawią się dodatkowe koszty związane z importem pojazdu, które związane są z:

  • wysokością opłat dla domu aukcyjnego (tu należy mieć również na uwadze dodatkowe odsetki za ewentualne opóźnienia),
  • przygotowaniem dokumentacji,
  • przerejestrowaniem pojazdu,
  • transportem do miejsca docelowego,
  • stawkami VAT w krajach nadmorskich,
  • wysokością cła (zależną od pojemności skokowej),
  • koniecznością wykonania dodatkowych napraw.

Kosztów i formalności przy imporcie pojazdów z Kanady i Stanów Zjednoczonych jest dość dużo. Dlatego warto skorzystać  pomocy US Rides, która sprowadza auta z USA w pełni sprawdzone, wraz z najważniejszą dokumentacją. Dodatkowo od samego początku współpracy klient zna szacunkowe koszty, przez co nie będzie niemile zaskoczony ich wysokością, gdy przyjdzie do uiszczania opłat za importowany pojazd.