logo_usrides_export_color

Czy import samochodu elektrycznego jest opłacalny?

blank

Zakup samochodu powinien być dobrze przemyślany, pochopne decyzje nie sprzyjają w tej kwestii. Jeżeli osobie kupującej zależy na dobrym stanie technicznym używanego samochodu, warto zastanowić się nad importem auta ze stanów. W USA użytkuje się pojazdy krócej niż w Europie, średni czas korzystania  z samochodu wynosi około 5 lat. Dlatego używany samochód jak najbardziej nadaje się do dalszego korzystania. Import samochodu elektrycznego jest więc, jak najbardziej opłacalny.

Plusy importu samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne posiadają silnik, który napędzany jest prądem. Dzięki temu auta te są ekologiczne, ponieważ nie emitują spalin. W dzisiejszych czasach, gdzie bardzo ważne jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, samochody elektryczne korzystnie wpływają na środowisko. Dzięki temu kupujący może liczyć na korzyści finansowe. Decydując się na import samochodu z USA, pojazdy zwolnione są z opłat za parkowanie w płatnych strefach miejskich. Dodatkowo kupujący zwolniony jest z uiszczania opłaty za akcyzę. Jest do duża oszczędność finansowa, najkorzystniej widać ją przy zakupie nowych, luksusowych samochodów.

Przebieg transakcji zakupu samochodu elektrycznego

Samodzielny zakup samochodu elektrycznego z USA jest praktycznie niemożliwy. Cała transakcja odbywa się za pomocą aukcji internetowych. Osobom, którym zależy na imporcie, auta zalecane jest skorzystanie z usług pośrednika. Taka firma zajmuje się całą transakcją zakupu pojazdu. W cenę usługi wliczony jest transport, odprawa celna, rejestracja samochodu i wszystkie inne formalności związane z zakupem auta. Cena takiej usługi zależy od rodzaju samochodu i objętości silnika oraz ogólnej kwoty transakcji zakupu.

Samochód elektryczny z Ameryki – czy warto kupić ?

Z każdą decyzją wiąże się jakieś ryzyko. Zastanawiając się nad importem samochodu z Ameryki, warto wziąć pod uwagę możliwe niepowodzenie. W handlu pojazdami bardzo często spotyka się oszustów, którym zależy na jak najszybszej sprzedaży auta. Oszuści samochodowi najczęściej ukrywają wady techniczne samochodu. Takie zachowania są częstymi zagrywkami nie tylko w USA, ale również w całej Europie. W Stanach Zjednoczonych ważne jest dokładne sprawdzenie dokumentów pojazdu. Może się okazać, że zakupionego samochodu nie można importować z kraju. Ogólnie rzecz biorąc, warto zastanowić  się nad importem auta z Ameryki. Wskazuje na to duża liczba udanych transakcji. Kluczem do udanego przebiegu jest wybór niezawodnej firmy dealerskiej. Sprawdzony dealer zajmie się całym procesem zakupu samochodu i sprowadzi go pod wskazany adres. Zmniejsza również potencjalne ryzyko niepowodzeń.