logo_usrides_export_color

Dlaczego nie warto sprowadzać samochodu z USA samodzielnie?  

blank

Miłośnicy samochodów są w stanie poświęcić dużo, aby wsiąść za kierownicę wymarzonego pojazdu. Nie ma nic dziwnego w imporcie auta za granicy. Ludzie praktykują tę czynność od lat. Niestety inaczej wygląda sytuacja sprowadzenia samochodu z USA, niż z krajów Europejskich. Taka opcja jest znacznie droższa oraz wymaga przeprowadzenia wielu formalności.

Osoba, która chce sprowadzić auto ze stanów, powinna dokładnie przeanalizować cały przebieg takiego przedsięwzięcia. Wyjazd do stanów, celem sprowadzenia pojazdu to nie lada wyzwanie. Sprowadzenie samochodów z Ameryki wiąże się, również z opłaceniem prowizji będąc jeszcze w Polsce. Jednak największe wydatki zaczynają się dopiero przy powrocie z wymarzonym samochodem. Należy opłacić cło, które wynosi 10% wartości auta. Kolejnymi opłatami leżącymi po stronie kupującego jest akcyza i podatek VAT. Te koszty zależą od rodzaju samochodu i wielkości silnika. Warto tutaj wybrać Niemcy lub Holandię, jako miejsce dostarczenia samochodu, niż prosto do Polski, ponieważ tam zapłacimy mniejszy podatek VAT.

Auto z ameryki może być problematyczne w użytkowaniu, ponieważ różni się technicznie od samochodów produkowanych w Europie. Może się to również wiązać z problemem przy późniejszej sprzedaży auta ze stanów. Warto zaznaczyć, że sam wybór samochodu nie jest prosty, samochód powinien zostać zakupiony u pewnego sprzedawcy. W handlu samochodami można spotkać dużo oszustów i nieuczciwych praktyk.

Import aut z USA przez pośrednika

Sprowadzenie samochodów ze stanów jest dość drogim i kłopotliwym procesem. Dużo prostszą opcją jest możliwość skorzystania z usług pośrednika, który sprowadzi auto z USA. Oczywiście, samodzielne przetransportowanie auta z USA jest jak najbardziej możliwe. Wiąże się to tylko z większymi kosztami i formalnościami. Firmy zajmujące się sprowadzaniem samochodów ze Stanów Zjednoczonych mają już doświadczenie i wiedzę na ten temat.

Po stronie kupującego zostaje wybór samochodu, natomiast firma  zajmie się resztą spraw. Pośrednik odbierze auto z USA w wyznaczonym miejscu, załaduje go na swój środek transportu, i dowiezie do portu początkowego. Monitorując trasę, samochód  dotrze do portu końcowego, gdzie będą miały miejsce czynności związane z opłaceniem cła. Ostatnim etapem będzie dostarczenie samochodu pod wskazany adres, do właściciela samochodu w Polsce. Kupującemu samochód zostaje tylko radość i korzystanie z wymarzonego pojazdu. Sprowadzenie auta z USA jest czynnością wymagającą dużej orientacji w tym zakresie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, specjalizujących się w zakresie przewozu samochodów ze Stanów Zjednoczonych.