logo_usrides_export_color

Proces importu samochodu z USA

blank

Samochody z USA wciąż cieszą się w Europie bardzo dużą popularnością. Decydując się na import samochodu z USA w pierwszej kolejności, należy znaleźć najbardziej pożądany model auta. Gdzie go szukać? Tu możliwości jest naprawdę wiele – można skorzystać zarówno z pomocy specjalnych serwisów aukcyjnych, jak i działać na własną rękę. To ostatnie rozwiązanie jest jednak mniej bezpieczne, dlatego warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty, który dokładnie sprawdzi, czy stan auta rzeczywiście jest taki, jak przedstawia to sprzedawca. To najbezpieczniejszy sposób na sprowadzanie samochodów z USA.

Sprowadzanie aut z USA – formalności i kaucja

Decydując się na sprowadzanie samochodów z USA przy wsparciu US Rides, przy każdym z pojazdów można liczyć na otrzymanie szacunkowych kosztów związanych nie tylko z zakupem auta, ale i jego sprowadzeniem do Polski. Wszystkie działania wiążą się z podpisaniem stosownych umów. Jeżeli klient zainteresowany jest pojazdem wystawionym na licytację, wówczas jest on zobowiązany do wpłacenia kaucji wynoszącej 10% ustalonej maksymalnej kwoty licytacji. Kaucja jest formą zabezpieczenia. Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy licytujący wycofa się z zakupu pojazdu, wówczas zgodnie z przepisami jest zobowiązany przed dom aukcyjny do zapłaty kary w wysokości 10% liczonej od kwoty pojazdu, który został wylicytowany, lecz transakcja nie doszła do skutku.

Sprowadzanie samochodów z USA – opłaty

Decydując się na sprowadzenie auta z USA, warto odpowiednio wcześnie przygotować sobie pieniądze na jego zakup. Dlaczego jest to tak istotne? Klienci, którzy otrzymają informację o wygranej licytacji pojazdu, muszą opłacić wszystkie finansowe zobowiązania nie później niż w ciągu dwóch dni roboczych. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ domy aukcyjne za każdy dzień zwłoki mogą naliczać dodatkowe opłaty. Warto również dodać, że opłaty za sprowadzanie samochodów z USA muszą być uiszczane w całości na firmowe konto w Stanach Zjednoczonych.

Sprowadzanie samochodów z USA – import i odbiór auta

Gdy tylko płatność za wygraną licytację zostanie zaksięgowana, rozpoczyna się import auta z USA. Początkowo pojazd kierowany jest do portowej bazy, skąd dopiero po odpowiednim zabezpieczeniu płynie do Rotterdamu. A stamtąd już prosto do Polski, pod adres wskazany przez klienta. Co ważne, transport auta jest monitorowany, dzięki czemu nowy właściciel na każdym etapie podróży będzie mógł sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się jego nabytek. Wszystkie dokumenty dotyczące opłat celnych wraz z pojazdem są przekazywane tuż po zakończeniu transportu samochodu do miejsca docelowego.

US Rides sprowadzając samochody z USA, zajmuje się większością formalności, jakie wiążą się ze sprowadzeniem pojazdu do Polski. Klient musi pamiętać jednak o tym, że gdy tylko odbierze pojazd, by uniknąć problemów, musi zająć się jak najszybszą zapłatą akcyzy. Jeżeli jest taka potrzeba, US Rides może zająć się kompleksową naprawą sprowadzonego pojazdu w nowoczesnym i doskonale wyposażonym warsztacie.